forum o svemu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Narodne basne

Ići dole

Narodne basne Empty Narodne basne

Počalji  Pavlina Sre Nov 18, 2009 10:14 am

Nevina lisica


Naprave lovci veliku hajku na vuka, koji im je tokom zime nekoliko puta napao stada ovaca. Tokom lova vuk nekako uspe da se izvuče, a lovci slučajno nalete na lisicu, koja je spavala u svojoj jazbini i uhvate je.

-Zašto ste mene uhvatili. Nisam valjda ja mogla da napadnem stado ovaca. Jurite onoga koga ste i naumili, a mene nevinu pustite.

-Nisi mogla da napadneš ovce, a zar nisi proletos ukrala četiri kokoške iz Veljinog dvorišta i zar nisi pojela tri plovke iz Milevinog dvorišta. A koliko si kokošaka i pilića otela jesenas iz Pavlovog kokošinjca.
Pavlina
Pavlina

Broj poruka : 214
Datum upisa : 27.06.2009
Godina : 28
Lokacija : beograd

Nazad na vrh Ići dole

Narodne basne Empty Re: Narodne basne

Počalji  Pavlina Sre Nov 18, 2009 10:20 am

Gradski pas

Izgladneo i iznemogao pas, koji u gradu nije imao šta da jede, uspeo je jedva da se dovuče do sela. Videvši ga, onako oronulog i mršavog, seoski psi ga nahraniše i napojiše. Kada se pas iz grada malo oporavio počeo je da kritikuje seoske pse.

-Težak je ovaj vaš život na selu, stalno ste u nekom poslu. Ili čuvate kuću, ili stado, ili vas gazda vodi u lov, pa njemu za ljubav gazite i po vodi i po blatu. I sve to za neko parče slanine, ili po koju kost. Ja to nikada ne bih mogao da radim.

-A ti kad to nećeš da radiš onda se vrati u grad, ali samo da znaš, drugi put onako izgladneo i iznemogao nećeš imati snage da ponovo dodješ kod nas.
Pavlina
Pavlina

Broj poruka : 214
Datum upisa : 27.06.2009
Godina : 28
Lokacija : beograd

Nazad na vrh Ići dole

Narodne basne Empty Re: Narodne basne

Počalji  Pavlina Sre Nov 25, 2009 1:55 pm

Ponositi vuk


Hvalio se vuk kako je nedavno uspeo da nadmudri lovce, koji su tragali za njim u planini, kako je pre nekoliko dana jedino on znao da pronadje put kroz zaraslu šumu i da jedino on može da nadmudri lisicu, jer je namamio lovce na njenu jazbinu i kako zbog svega toga njega treba da smatraju najpametnijom stanovnikom šume.

Vukovo hvalisanje slušao je gavran, pa mu reče.

-Nemoj mnogo da se ponosiš sa svojom pameću, jer da je imaš dovoljno sada se ne bi hvalio.
Pavlina
Pavlina

Broj poruka : 214
Datum upisa : 27.06.2009
Godina : 28
Lokacija : beograd

Nazad na vrh Ići dole

Narodne basne Empty Re: Narodne basne

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu